Minden a prototípusokkal kezdődik, hogy megismerhessük a járműveket. Később a VFF (előszériás autó építés) fázistól a nullszériáig első lépésben minden előszériás járművet virtuálisan is felépítünk. Az előszériagyártás során járműveinket partnereinkkel és munkatársainkkal folyamatosan analizáljuk. Az előszériában végzett gyárthatósági elemzések során optimalizálási lehetőségeket keresünk annak érdekében, hogy a járművek minősége és költsége elérje a kitűzött célokat.
Az Analízis- és Előszéria központban szakértelemmel és szenvedéllyel arra törekszünk a termékfejlesztési folyamatokban, hogy a győri telephelyen az új termékeket egészen az úgynevezett korai fázistól a gyártás végéig felépítsük, elemezzük és a felmerült eltéréseket a fejlesztés és a többi szakterület bevonásával megoldjuk.
Fő területeink: Projektmenedzsment, Analízismérnökség, Járműépítés, Szériaanalízis, Járművillamosság/elektronika analízis.
- A projektmenedzsmenten dolgozó kollégák fő feladata a területen belüli és kívüli információáramlás biztosítása, az új felfutások, modellfrissítések előkészítése, szériabevezetésének biztosítása, és a követő gyártó telephelyek támogatása.
- Az előszériás járműépítés munkatársainak tevékenysége magában foglalja a korai fázisú járművek, az összes előszériás autó felépítését és az úgynevezett különleges rendeltetésű és kisszériás járművek elkészítésén keresztül egészen a fotózási célú, sajtó és VIP autók elkészítéséig.
- Az előszéria analízis részlegen már egészen a koncepció fázistól kezdve vizsgálják a Győrben készülő járműveket és alkatrészeket, törekedve arra, hogy a szériagyártásra a folyamatok és a termékek is üzembiztosak és magas minőségűek legyenek.
- A szériaanalízis felelős a járműgyáron belüli hibamegelőzési és hibamegszüntetési folyamatért a már szériában gyártott járműveknél, illetve ezek koordinálásával foglalkozik bevonva az összes érintett területet, ezzel járulva hozzá a folyamatosan szigorodó minőségi célok eléréséhez.
- A járművillamosság/elektronika analízis - az előszériában a fizikai termék- és folyamatbiztosításért felelősek, beleértve a hibamegszüntetési folyamatot és a modellfrissítést is.
- A szériában a súlypontképzések és a javító intézkedések bevezetése, az elektronikai vizsgálóhelyek felügyelete, a tesztprogramok előállítása, verifikációja és jóváhagyása, valamint a teszt- és üzembehelyezési folyamatok felügyelete is a feladataik közé tartozik.
Amennyiben érdeklődsz területünk iránt, jelentkezz adatbázisunkba az alábbi linken: www.audi.hu/mernokadatbazis
A gyártástechnológia-tervezés a gyártási folyamatok legfontosabb alappillére. A technológiák, a folyamatok és a berendezések optimális működése nélkül nem készülhetne el az a több ezer motor és autó, amelyek az Audi Hungariát a világ egyik legnagyobb motorgyárává és egyik legkorszerűbb járműgyárává teszik. Az üzem- és funkcióbiztos működése, a különféle hibák analizálása és kiküszöbölése a mindennapi munkafolyamatokhoz elengedhetetlen.
A gyártástechnológia-tervezés komplex és izgalmas szegmense a vállalatnak, hiszen több terület közös munkáján és együttműködésén alapul: az öntészeti technológiák, a megmunkálás, a motorszerelde, a szerszám- és szériagyártás, a logisztika, a minőségbiztosítás, a karbantartás, a fejlesztés és a projektmenedzsment futnak itt össze.
Az Audi Hungaria gyártástervező mérnök csapatának feladata motorgyárunk gyártósorainak tervezése. Felelősségünk a belső égésű motorok és villamos hajtások legújabb generációját gyártó gyártósorok döntéselőkészítő- és előszériás projektmunkái, a széria gyártástámogatási feladatok ellátása és koordinációja, új gyártási technológiák fejlesztése és integrálása. Csapatunk a technológiáknak megfelelően épül fel, külön-külön csapat foglalkozik a belső égésű motorok és a villamos hajtások gyártósorainak tervezésével és ezen belül az itt megtalálható technológiák vizsgálatával és tovább fejlesztésével. A szaktudásnak és érdeklődésnek megfelelően van átjárás és szakmai perspektívaváltás szakterületeink között. Teamjeink általában 10-15 fősek, a Simultaneous Engineering elvek mentén dolgozunk, így több projektet viszünk párhuzamosan. Beszállító partnereinkkel való kapcsolattartás során jellemző a kiküldetés, ami jelenleg javarészt online formában tud megvalósulni, vagy ritkább alkalommal preferált a személyes utazás, mely ebben az esetben pár napos európai beszállító látogatásokat jelent. Normál működés mentén a kiküldetések átlagosan havi szinten jelentkeznek tevékenységünkben. Együttműködésünk szoros az anyavállalat Gyártástervezés területével, így a nemzetközi egyeztetések szintén a mindennapjaink részét képezik.
Nyerj bepillantást videónkon keresztül az Audi Hungaria Gyártástechnológia-tervezés területébe és nézd meg mivel töltik kollégáink a mindennapjaikat!
A gyártervezés felelős a telephelyek építészeti, infrastrukturális, területgazdálkodási és létesítményüzemeltetési tevékenységeinek megtervezéséért és megvalósításáért. Az összetett és komplex feladatokat ellátó terület 5 osztályra tagolható:
- Építészeti tervezés
- Digitális tervezés
- Épülettechnikai tervezés
- Gyárfenntartás
- Mobilitás center
Vállalatunk folyamatos és dinamikus bővülésének, illetve működésének záloga, hogy a gyártervezés szakterület munkatársai megteremtsék az ehhez szükséges feltételeket, legyen szó akár új gyárépületek építéséről, infrastrukturális, közegellátási és energiamegtakarítási fejlesztésekről, vagy épp műszaki karbantartásokról, belső és külső területek tisztán tartásáról, ápolásáról.
Amennyiben érdeklődsz területünk iránt, jelentkezz adatbázisunkba az alábbi linken: www.audi.hu/mernokadatbazis
A műszaki költségelemzés 2019-ben kezdte meg tevékenységét egy teljesen új szakterületként a győri Audi Hungaria életében. Célunk, a járműprojektekhez kapcsolódóan minél több alkatrészcsoportra kibővíteni a kalkulációs tevékenységet.
Területünk a projektek korai fázisában, műszaki, gyártástechnológiai és költségelemző kompetenciák és technikai eszközök segítségével támogatja, hogy a projektek a leginkább legköltséghatékony módon valósulhassanak meg.
A termékek és beruházások értékének elemzéséhez elengedhetetlen a technológiák szakmai ismerete, mely a beszállítókkal való szoros kapcsolattartást, termék és folyamatismeretet, valamint mély műszaki szaktudást igényel a mindennapok során. Munkatársaink a területen a következő feladatokat látják el:
- szerszámgyártás: fém/műanyag alakító szerszám ismeretek, szerszámtervezés, módszertervezés, szerszámmenedzsment
- fém megmunkálás: megmunkálási technológia, alkatrészek alakítása, forgácsolás, HSC robottechnika
- műanyagok és elasztomerek gyártása: termék- és folyamatismeret
- öntészet
- alakítási technológiák: megmunkálás, hegesztés, lézertechnológia
- elektromos alkatrészek/nyomtatott áramkörök gyártásának ismerete
- gyártástechnológia: folyamatoptimalizálás, terv- és normaidők kalkulációja, gyárthatósági vizsgálatok.
A szakterület nemzetközi közege, a beszállítók technológiai sokszínűsége fontossá teszi a mindennapokban a mély műszaki tudást fém megmunkálás, gyártástechnológia területein, a gazdasági szemléletet és az idegennyelv használatát.
Keresd nyitott pozíciókat a folyamatosan frissülő állásportálunkon: www.audi.hu/koltsegelemzo
Pillants be új területünk, a műszaki költségelemzés kulisszatitkaiba, az itt dolgozó mérnök kollégák élményeibe.
A minőséget világszerte az Audi egyik fő kompetenciájaként tartják számon, ezért azt mind vállalati, mind minőségbiztosítási stratégiánk alapvető elemének tekintjük. Az Audi Hungaria minőségbiztosításának célja, hogy erős partnerként biztosítsa a Győrben gyártott termékek minőségét és garantálja a folyamat minőségét a vállalatnál a teljes értékteremtési folyamat során. Ezért az elvárás sem kevesebb, mint minden munkafolyamatban és természetesen a vállalat minden egyes termékénél a kompromisszumok nélküli, prémium minőség elérése, amelyet elsősorban a megjelenés, a gyártás minősége, valamint a megbízhatóság jellemez. Ezek az elengedhetetlen előfeltételei a maximális ügyféllelkesedés elérésének, amelyek biztosítják az ügyfelek elégedettségét.
A vállalat minőségbiztosítási rendszerének alapja a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet által kiadott EN ISO 9001 szabvány, valamint a VDA 6.1 követelményrendszer. A győri telephely Vállalati Minőség Járműhajtások területe következetesen figyelemmel kíséri az itt gyártott motorok és elektromos hajtások magas minőségi szintjét és azt évek óta folyamatosan fejleszti. A legmodernebb méréseket és elemzéseket a high-tech minőségű vizsgálati laborjában és a modern fékpadokon végzik.
Vállalatunk minőségbiztosítási rendszerét vevőink igényei, a vállalat célkitűzései, valamint a gépjárművek gyártására vonatkozó törvényi előírások határozzák meg. A terület egyik fő célkitűzése, hogy az Audi AG elvárásainak megfelelő minőségben biztosítsa a termékek és alkatrészek gyártását, valamint ezek gyártási folyamatát. A beszállítókat a fejlesztéssel és beszerzéssel karöltve választja ki, és folyamatosan ellenőrzi a partnerek által nyújtott szolgáltatások és termékek színvonalát.
A motorok és a komplett járművek technikai tulajdonságainak vizsgálata a szériagyártás folyamán történik. A minőségbiztosítás aktívan szerepet vállal a termék teljes életciklusában, a fejlesztéstől egészen a vevőig. Amennyiben a járművekben technikai probléma merül fel, a legmodernebb technológiával és méréstechnikai eszközökkel felszerelt laborokban végzik el a szükséges vizsgálatokat, analíziseket.
Külön funkcióterületek végzik a szériagyártást megelőző vizsgálatokat; a gyártás során fellépő elektromos hibák elemzését; az összeszerelést követően a különféle alkatrészek, a belső tér és az autó külsejének ellenőrzését; próbaút analíziseket; menetdinamikai-akusztikai teszteket; a vevői reklamációk elemzését. Emellett a minőségbiztosítás tevékenységi körébe tartozik az auditok elvégzése, legyen szó termék-motorauditról, járműauditról, folyamat-rendszerauditról vagy akár csomagolási auditról.
Termelési rendszerek szakterületünk a járműgyártáshoz kapcsolódóan magában foglalja a gyártásszervezést, az Audi Termelési Rendszer irányításáért felelős KVP irodát, illetve a tréningközpontot.
A gyártásszervezés foglalkozik az ergonómiával, amely feltárja azokat a lényeges követelményeket, amelyeket a munkahely támaszt a munkatársakkal szemben. A létszámtervezés és a termelési idő elemzés a gyártási programok mind optimálisabb működéséért felel a kollégák létszámának, illetve a gyártási idők tekintetében.
A KVP szegmens a termékminőséget és a költségeket szem előtt tartva igyekszik folyamatos fejlesztésekkel biztosítani az Audi Hungaria és a márka előkelő pozícióját az autóiparban. Az optimalizálási folyamatokban munkatársaink bevonását kulcsfontosságúnak tartjuk.
Az Audi Termelési Rendszer elveit és módszereit oktatások, tréningek keretein belül ismertetjük meg kollégáinkkal: így meggyőződhetnek saját szemükkel a szabványosított munkavégzés fontosságairól, illetve az üzemegységek által elvárt készségeket is elsajátíthatják a tréningközpont képzésein.