2022. 09. 14.
Ivánkovics Bertalan a tavalyi Plan@Tech hallgatói mérnök verseny aktív résztvevője volt, mára már pedig a Gyártástechnológia-tervezés csapatát erősíti gyakornokként.
Olvasd el a vele készült interjúnkat, amelyből megtudhatod hogyan vált versenyzőből az Audi Hungaria gyakornokává és értesülj első kézből a verseny kulisszatitkairól!
A szüleim szerint már babakocsiban ülő kisbabaként is autómániás voltam, az a típus, aki az őrületbe kergette a felnőtteket a folyamatos „ez milyen típusú autó” és „ennek mi a rend száma” kérdéseivel. Amikor nagyobb lettem, előszeretettel rajzolgattam járműveket, autótervező szerettem volna lenni. Pápán jártam gimnáziumba, ahol közelebb kerültem a műszaki tudományokhoz, és az első audis élményem is ehhez az időszakhoz köthető. Felfigyeltem egy egyetemistáknak meghirdetett audis karriernapra, amire jelentkeztem, és mivel még középiskolás voltam, természetesen elutasító választ kaptam, de megígérte a kapcsolattartó audis hölgy, hogy amint lesz nekem való program, jelentkezni fognak. Ó, persze, gondoltam… Kis idő elteltével azonban üzenetet kaptam, hogy szeretettel várnak egy gyárlátogatással egybekötött programra. Mondanom sem kell, beírtam az első piros pontot az Audi Hungaria számára.
Az egyértelmű volt számomra, hogy a győri egyetemre jövök gépész szakra, tehát a pályaválasztásomban nem volt kétségem. Az alapszak elvégzését követően szerettem volna gyakornokként jelentkezni az Audihoz, de a covid felülírta a terveimet. Aztán rám talált a Plan@Tech verseny – nem volt persze nehéz, mert az egyetemen, plakátokon, szórólapokon, a közösségi médiában is lépten-nyomon belefutottam –, amit kiváló lehetőségnek találtam, és egyből jelentkeztem. Sikeresen bejutottam az online kört követően a vállalatnál rendezett 30 fős élő fordulóba. Bár nem voltam a nyertes csapat tagja, de a verseny után megkerestek egy gyakornoki lehetőséggel, amire egyből le is csaptam. A többi már történelem, azaz az én jelenem itt az Audi Hungariánál.
Nagyon tetszettek a versenyfeladatok, több téren is próbára tettek, nem volt elég a lexikális tudás, sőt. A legjobban a plusz pontért menő feladat ragadott meg, egy rövid filmszpotot kellett készítenünk. Itt igazán azt éreztem, hogy valóban kíváncsiak a véleményemre. Az élő fordulóban aztán komplex, életszagú, kreatív, mérnöki szemléletmódot igénylő megmérettetések vártak ránk. Lehetőségünk volt audis kollégákkal beszélgetni, akik a mindennapjaikról meséltek, milyen feladatokkal találkoznak munka közben. Összességében a verseny kiválóan leképezte a terület tevékenységeit.
Nagyon jól érzem magam, a gyakornoki munkám összeegyeztethető az órarendemmel, utolsó éves vagyok, a home office lehetőségeit is ki tudom használni. Maga a terület nagyon változatos, és ami igazán tetszik, hogy multikulturális, sok külföldi kollégám van, sokszor veszünk részt más telephelyekkel közös projektekben, ahol naponta használom a német és főleg az angol nyelvtudásom. Tényleg azt tudom mondani, hogy megérte öt éves nyelvtagozatos gimibe járni - nevet. Legfőbb feladataim közé tartozik a kísérleti gyártások nyomon követése, a tesztek, kísérletek előkészítése, majd eredményeik kiértékelése, összefoglalása, alkatrészcsomagok összeállítása és feladása más konszern telephelyek és partnerek/beszállítók számára.
Azt gondolom, sok egyetemista gondol már jó előre a diploma utáni évekre, az elhelyezkedésre. Ez a verseny kiváló alkalom a bizonyításra, a kapcsolatépítésre, máig mosolyognak rám audis kollégák, hogy „Ó, te vagy a srác a tavalyi versenyről”. Én pedig büszkén fogok kezet velük, immár piros kabátban.
Egyetlen ehhez hasonló alkalmat se hagyjatok ki!
Aktuális híreinket a Hírek oldalon olvashatja.
Amennyiben a sajtóanyagokkal kapcsolatban további információra van szüksége, kérjük forduljon a Vállalati kommunikáció területének munkatársaihoz.